Press ESC to close

Tiktok’da Nasıl İyi Yerlere Gelirsiniz? Milyonlar İzlenin !

 TikTok bir dudak senkronizasyonu uygulaması olarak başlasa da, platform artık her türden viral video bulmak için en popüler yerlerden biri. TikTok’ta ünlü olmak, gerçek hayattaki başarı anlamına gelir; Lil Nas X, Charlie D’Amelio ve Olivia Rodrigo’ya bir bakın! TikTok’ta ünlü olmak için tek gereken bir veya iki harika video; uzun bir takipçi listesi gerekmez. TikTok’ta viral hale gelmenin belirli bir formülü olmasa da, TikTok ile ünlü çoğu kişi yeteneklerini (veya eksikliklerini) en son trendlerle birleştiriyor.

1- İlgilendiğiniz içerikler oluşturun.

İlgilenmediğiniz şeyler hakkında videolar hazırlıyorsanız, motive olmanız ve kendinizi adamanız zor olabilir. Ayrıca, ilgilendiğiniz herhangi bir şey için büyük olasılıkla bir niş kitle olmasına rağmen, bu içeriğin aktif bir izleyici kitlesi olan bir şey olduğundan emin olmaya çalışmalısınız! İşte bazı örnekler:

 • Dans
 • Şarkı söyleme
 • oyunculuk
 • Yüzme
 • Temizlik
 • Hayat Hack’leri
 • Şef/Aşçılık
 • Haberler/Suç

2- Olabildiğince sık yayınlayın.

image 4

Tutarlı olmak, videolarınızın görülmesini sağlamanın en iyi yoludur. Çok sık gönderi paylaşmanın insanların sinirlerini bozabileceği Facebook veya Instagram’ın aksine, insanlar TikTok’taki her içerik oluşturucudan çok fazla içerik bekler. Ortalama izleyici sayınızı artırabilirseniz, daha fazla sayıda yeni kullanıcı tarafından daha görünür olursunuz.

3- Eşsiz becerilerinizi ve hikayelerinizi ortaya çıkarın.

image 1 1

Bildiklerinize odaklanın. Hakkında çok şey bildiğiniz veya iyi yapabileceğiniz bir şey nedir? Hevesli bir plak koleksiyoncusu musunuz? COVID-19 ünitesinde çalışan bir hemşire mi? Rapçi mi? Kolay Instant Pot yemeklerini çivileyen bir anne mi? Hakkında çok şey bildiğiniz konular için ne tür videoların mevcut olduğunu kontrol etmek ve bu konulara nasıl değer katabileceğinizi düşünmek için Keşfet sayfasındaki arama alanını kullanın. 

 • Odaklanmak, yalnızca belirli türde bir video yapmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak bir takipçi kitlesi oluşturmaya yardımcı olur.
 • Bir işletme yönetiyorsanız, yaptığınız işi tanıtmayı deneyin. Örneğin, bir kuaför salonunuz varsa, öncesi ve sonrası dönüşümlerini yayınlayabilirsiniz!
 • Ayrıca bilmediğiniz veya komik olarak kötü olduğunuz şeylere odaklanmayı da deneyebilirsiniz !

4- Her trende imzanızı atın.

image 2 1

Ateşli çekimlerinizi eklemek için popüler videolarla birleştirme veya düet yapmayı deneyin. TikTok, taze ve kaçık fikirleri kutlayan bir platformdur, bu yüzden cesur olmaktan ve daha önce yapılmamış bir şeyi yapmaktan çekinmeyin. Videonuzun kolayca bulunabilmesi için videonuzda orijinal içerik oluşturucuyla aynı hashtag’leri kullanmayı unutmayın.

 • Başka bir kişinin videosunu TikTok’unuz için şablon olarak kullanmakta sorun yoktur. Bu, biçime katılan bir kullanıcı olarak algılandığından, genellikle kopyalama olarak görülmez.

5- Trend olan ve ilgili hashtag’leri kullanın.

image 3 2

İnsanlar videoları her zaman kontrol etmek için hashtag’leri tıklar. Videolarında hashtag’leri nasıl kullandıklarını görmek için popüler TikTok’lara bakın ve mümkün olduğunca erken bir trende atlamaya çalışın. [7] Bu adımı asla atlamayın—hashtag’ler çok önemlidir, özellikle meydan okumalar yaparken.

 • TikTok’ta en son trend hashtag’leri, sesleri ve efektleri görmek için uygulamanın altındaki Keşfet seçeneğine dokunun . Trend olan bir etikete, sese veya konuya dokunduğunuzda, bu özellikleri kullanan popüler videoları görürsünüz.
 • Trend olan konuların herhangi bir kombinasyonunu bir veya daha fazla videoya dahil edebilirseniz, kendinizi insanların Sizin İçin sayfalarında bulma olasılığınız daha yüksektir.
 • Birinin içeriğini tam olarak yansıtmak istemeseniz de platformda zaten popüler olan TikToker’lardan ilham alabilirsiniz.
 • En az bir veya iki popüler hashtag kullandığınız sürece, bazı aptalca veya ironik olanları ekleyebilirsiniz. Örneğin, kedinize bir aşk şarkısı söylüyorsanız videonuza komik bir öğe eklemek için #TrueLove, #HeHatesMe veya #We’rePurfect kullanabilirsiniz.

6- Popüler bir şarkı veya ses kullanın.

image 4 1

Platformdaki en popüler videolar gibi aynı şarkıları veya sesleri ekleyin. Müzik, TikTok’un çok büyük bir parçasıdır ve popüler şarkılara sahip videolar milyarlarca görüntülenebilir! [8] Bazen trend olan bir şarkıda havalı, yaratıcı veya eğlenceli performansınızı sergilemeniz viral olmanız için yeterlidir.

 • Örneğin, #FakeTravel, kullanıcıyı dünyanın farklı bir yerindeymiş gibi göstermek için yabancı dilde şarkılar ve garip kostümler kullanan popüler bir etiketti.
 • The Backyardigans’tan “Baby Shark” veya “Castaways” gibi çocuk şarkıları her zaman trenddir ve bazı komik videolar oluşturabilir

7- Trendlere katılın ve remixler yapın.

image 5

Yıkıcı, heyecan verici yeni içerik üretmek için düzenleme becerilerinizi kullanın. Lil Nas X’in “Eski Şehir Yolu”ndan şaşırtıcı zaman yolcusuna kadar, TikTok’ta ortaya çıkan mem kıtlığı yok. TikTok ayrıca, bir başkasının videosuna kendi yorumunuzu ekleyerek veya düet yaparak başka birinin videosuna kendi yorumunuzu eklemenizi kolaylaştırır; bu, esasen viral mem’lerin nasıl oluşturulduğudur; bir video yükselir ve diğer TikTokçular, orijinal şarkıyı veya can alıcı noktayı “remiksler”. şakalarını, ateşli çekimlerini, şarkı sözlerini, danslarını veya numaralarını ekleyin.

 • İnsanları güldürmek, görüş almanın harika bir yoludur. TikTok içerik oluşturucularının çoğu, doğrudan şakalar anlatmak yerine komik veya utanç verici anekdotlar anlatır, aptalca yanlış adımları kaydeder ve günlük hayatın en komik yönlerini araştırır .

8- Bir TikTok mücadelesine katılın.

image 6

Meydan okumaların görülme olasılığı normal videolarınızdan daha yüksektir. Meydan okumadaki tüm videolar için aynı hashtag’i kullandıklarından yerleşik bir kitleye sahipler! Zorluklar danslar, dudak senkronizasyonu, komik dikişler ve hatta gösteriler olabilir. Bir meydan okuma videosu yapmak için birkaç örneği inceleyin ve formatı kendi açınızdan ortaya koymaya çalışın. 

 • Görülme olasılıkları normal videolarınızdan daha yüksek olduğundan, meydan okuma videoları hazırlarken acele etmeyin.
 • Bazı popüler meydan okumalar, “Sabahları uyanmak” meydan okuması, “Bana söylemeden (konuyu buraya girin),” #InMyFeelingsChallenge ve #UnMakeupChallenge.

9- Daha büyük hayran kitlelerine sahip arkadaşlar ve etkileyicilerle işbirliği yapın.

image 7

Daha popüler kullanıcılarla videolar çekerek ve videolarda sizi etiketlemelerini sağlayarak fark edilin. Arkadaşlarınıza daha fazla takipçi kazanmaya çalıştığınızı bildirin ve kibarca onların videolarından birinde yer almayı isteyin. Kimseye zarar vermediğiniz veya kimsenin malına zarar vermediğiniz sürece, arkadaşlarınıza veya aile üyelerinize şakalar yapmak da mükemmel TikTok içeriği sağlayabilir!

 • Düetler ve dikişler, popüler TikToker’larla işbirliği yapmanın harika yollarıdır.
 • Komedi skeçlerine odaklanıyorsanız, birlikte bir fikir bulun ve bunu komik bir şarkı üzerinden canlandırın.

10- Diğer videolara anlayışlı veya komik yorumlar bırakın.

image 8

Diğer kullanıcılarla etkileşim kurarak TikTok’ta görünürlük kazanabilirsiniz. Popüler etkileyicileri ve TikTok içerik oluşturucularını takip edin. [11] Bir videonun ne kadar komik veya ilişkilendirilebilir olduğu hakkında yorum yapabilir veya şaka yapabilirsiniz. Yorumunuz çok beğeni alırsa, videonun yorumlar bölümünü kontrol eden diğer kişiler tarafından daha görünür olacaktır.

 • Yorum dizilerinde halka açık tartışmalara girmekten kaçının. İnsanlar kaba veya saldırgan olduğunuzu düşünürlerse profilinize tıklamak istemeyecektir.

11- Görmek istediğiniz türden kaliteli içerikler oluşturun.

image 9

Çekime iyi bakın ve prodüksiyon kalitenizi artırmaya çalışın. Evet, videolarınız her zaman dev prodüksiyonlar olmak zorunda değildir, ancak iyi aydınlatma, temiz düzenleme ve net ses ile bir video oluşturmak fark yaratabilir. [12] Şunları göz önünde bulundurun:

Yer: Garip veya komik yerlerde çekim yapmayı veya odanızın aydınlatmasını açmayı düşünün.

 • Aydınlatma: Doğal ışık en iyisidir, ancak geceyse, insanların sizi görebildiğinden emin olmak isteyeceksiniz. Çekim yapmak için yeterince parlak bir yeriniz yoksa, iyi bir halka ışığa yatırım yapmayı düşünün.
 • Ses: İnsanlar sizi müzikten duyamıyorsa, neden daha fazla videonuzu görmek istesinler? Videonuzun istediğiniz gibi olduğundan emin olmak için paylaşmadan önce dinleyin.

12- Sizin İçin sayfanızdan ilham alın.

image 10

Sizin İçin sayfası, zaten beğendiğiniz şeylerle rezonansa giren fikirler verebilir. Sizin İçin sayfası, TikTok’u açtığınızda görünen rastgele görünen video çeşitleridir. İnsanların Sizin İçin sayfalarında gezinmek, TikTok’ta ünlü olmanın merkezinde yer alır; bu nedenle , bu videoların çoğu zaten çokça beğenilmiş veya paylaşılmış olduğundan, Sizin İçin sayfanızda nelerin göründüğüne dikkat etmeniz bu nedenle önemlidir.

 • TikTok, her kullanıcının Sizin İçin sayfasını ilgi alanlarına göre düzenler, bu da hiçbir Sizin İçin sayfasının birbirine benzemediği anlamına gelir. 
 • Genel olarak, insanlar tanıdıkları şeylere tepki verirler. Popüler bir trendden faydalanabilirseniz takipçi sayınızı kolayca artırabilirsiniz.

13- Videolarınızı sosyal medyada paylaşın ve profilinizi bağlayın.

image 11

Bu, hızla daha fazla görüntüleme elde etmenin en kolay yollarından biridir! Instagram, Twitter veya Facebook’taki bazı arkadaşlarınız veya takipçileriniz TikTok’ta olduğunuzu bilmiyor olabilir. Materyalinizi daha geniş bir kitleyle paylaşmak için videoları diğer sosyal medya hesaplarınıza bağlayın. İnsanların hesabınızı takip etmek için hızlıca tıklayabilmesi için açıklamaya TikTok profilinize bir bağlantı ekleyin.

14- Dans yarışmalarına katılın.

image 12

Tonlarca TikToker, yeni şarkılar yaratarak ve dans ederek ün kazandı. Megan Thee Stallion, Drake, The Weeknd ve diğer sanatçıların sesli dans videolarını düşünün. Ve en popüler dans videolarının çoğu , orijinal videoların komik uyarlamalarıdır; bir dans yarışmasına katılmak için özellikle iyi bir dansçı olmanıza bile gerek yok!

 • Dans etmek en güçlü kaliteniz değilse, sadece eğlenin ve izleyicilerinizi çekmek için aptalca hareketler kullanın.
 • Belirli bir dans rutini içeren birden fazla video fark ettiniz mi? Muhtemelen bir meydan okumadır. Öğrenmeyi deneyin veya en azından süreçte tökezlerken kendinizi filme alın.

15- Yemek tarifleri ve yemek hazırlama ile viral olun.

image 13

Estetik açıdan hoşa giden içerikler oluşturduğunuz sürece yiyecek hazırlama, takipçi kazanmayı kolaylaştırır. 2020’nin başındaki karantina günlerinden bu yana, belirli yemekleri pişirmeye odaklanan videoların popülaritesi patladı. Kolay ama lezzetli tarifler, bütçeye uygun atıştırmalıklar, bitki bazlı yemekler ve yaratıcı füzyonlar, uygulamada çok popüler.

16- Dudak senkronizasyonu ve diyalog canlandırmalarını deneyin.

image 14

TikTok başlangıçta dudak senkronizasyonuna yönelikti ve uygulamada hala oldukça popüler. Ancak popüler bir şarkıyla dudak senkronizasyonu yapmak viral olmak için yeterli değildir; TikTok’taki en popüler videolardan bazıları, diğer kişilerin TikTok videolarıyla, filmlerden sahnelerle ve diğer müzik dışı seslerle dudak senkronizasyonu yapan insanlardan oluşur. Seçtiğiniz sesle yaratıcı olun ve takipçi kazanma olasılığınız daha yüksek.

17- Kitlenizi tanıyın.

image 15

Kitleniz önemlidir çünkü videolarınızı nasıl oluşturup hedeflediğinizi, ne giydiğinizi, ne yaptığınızı vb. tanımlarlar.

 • Kitleniz Gen Z ise, bazı moda şarkılar, emojiler, çılgın renkler veya argo ekleyebilirsiniz.
 • Kitleniz X Kuşağı ise, ciddi ve saygılı görünmek için daha az argo, olgun renkler kullanmak isteyebilirsiniz.

18- Eşsiz bir stile sahip olun.

image 16

TikTok’taki birçok kişi sizinle aynı şeyi yapmaya çalışıyor, bu nedenle videolarınızın benzersiz bir tarzı olması sizi öne çıkarabilir. Kitlenizi kişiliğinizle eğlendirmek için en son trendleri kullanmanın yollarını düşünün.

 • Örneğin videolarınızda konuşuyorsanız kendine özgü bir merhaba deme şekliniz var. Mesela: “Naber benim ________!” veya “Hey _______! Nasılsın?”
 • Hoşçakal demenin bir yolu olsun. “Bugünlük bu kadar! Sonra görüşürüz!” veya “İşimiz bitti! ______ sonra görüşürüz!”

19- Bir yükleme programı yapın.

image 17

Hepimizin TikTok dışında hayatları var, bu nedenle normal hayatınızı sürdürmek ve TikTok’a yükleme yapmak için bir program tutmak önemlidir. Bir ekibiniz varsa, işlerini yapmaları için programlar ayarlayın.

 • Yapılacaklar listesi ve kullanılacak çevrimiçi programları yazın.

20- Başka bir platformdan gelin.

image 18

Sosyal medyayı farklı bir platformda yapmaya başladıysanız ve TikTok’a da yayılmak istiyorsanız, içeriği eskisi gibi koruyun. Böylece insanlar sizi yaptıklarınızdan tanır.

 • Örneğin, Instagram’da yüzme fotoğrafları yayınladıysanız. TikTok’ta yüzme videoları veya yüzme öğreticileri yayınlayın.
 • Başka bir örnek, başka bir platformda pişirdiğiniz yemekleri yayınlarsanız, TikTok’ta nasıl pişirdiğinizi gösterin.
 • Diğer platformdan takipçi çekin. Takipçilerinize artık TikTok’a genişlediğinizi ve artık sizi orada bulabileceklerini bildirin. TikTok’ta diğerinden daha fazla takipçi almaya başlayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Webinyo_net Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.