Press ESC to close

Rutin Bilgisayar Temizliği Nasıl Yapılmalı?

1. Bilgisayar Temizliği

Arkadaşlar ilk olarak Pc yi Temizlemezsek Pc yi Bozmaya Kadar İlerler Bunun için En düşük 3 Ay da Bir Temizlenmesi Şartdır.

Pc Evde Nasıl Temizlenir ?
Arkadaşlar İlk Olarak Evimizin Temizliği için Balkon, Çatı, Banyo(KURU ŞART) gibi Tozun Pisletmeyecek Yerlerde yapınız. pc Yi Rahat olamsını istiyorsanız Powerını, Hardiski,SSD yi ve Eğer Termal macun varsa Fanı çıkartın ama İşlemciyi Ellemeyin Çünkü Çok Sıkıntı . Sonra aynı şekilde Verin Fon Makinesi ile Soğuk Rüzgarı Sıcak Açmayın Yani Temizlensin. Kasanın İçinide Unutmayın.

2. Harddisk Temizliği

Arkadaşlar Bu Kolay Çünkü Makine Kendisi Yapıyor. Pc nin Arama Yerine DİSK TEMİZLEME Yazıp Enterleyın Sonra Sı Belli Zaten Silmek İstediklerinizi Seçin Ve Tamam Diyip Gerisini Pc ye Bırakın

3. Harddisk Birleştirme

Harddisk Birleştirme Mesala Arkadaşlar Bi video var onu kesiyorsunuz ve geri kalanı siliyorsunuz ama o bildiğimiz gibi silinmiyor onun için Gerekşi Dir

Arkadaşlar ilk Olarak Windows un Her Sürümünde Malesef Yok Onun için Olmaya bilir Ama Siz yine Bakın. Yine Arama Yerine DİSK BİRLEŞTİRME Yazıp Aratın Sonra İstediğinizi Diski Seçin ve Birleştirin

4. Masaüstü Düzeni

Beyler Pc Açılınca ve Ya Oyun Oynarken Masaüstüne Geçtiğiniz zaman Pc kasar Çünkü Diskden verileri çabuk çekmeye çalışır ve Özellikle Donar ve Isınır ve Pc nin Performansını düşürür.

Beyler Her zaman Kullandığınız şeyler Hariç Diğer Dosyaları Resimelri Uygulamaları Bi Klasör Oluşturup içine koyun Ve Emin olun Bunu Faydası olacaktır.

5. Gereksiz Uygulamaları Silmek

Bildiğiniz üzere Yüklediğiniz Uygulamalrın Özellikle Gereksizlerin Durması Her Halükarda Yavaşlatır Şöyle Düşünün Fazla Oyun ve Uygulama Yüklüyorsun ve İsteiğin Uygulamayı Açmaya Çalışırken Birden Fazla Uygulama Dosya ve Oyun Arasından Açmaya Çalışıyor ve Hem Uygulamanın Yavaş Açılmasına hem de Pc nin Yavaşlamasına neden Oluyor.

6. Başlatırken Boş Uygulamalarını Devre dışı Bırakılması

Kurduğumuz Oyunlar Uygulumalar Vs. Program Kurulunca Bazı Programlar Arka plan da Her zaman Aktif olması için Fark Etmeden Çalışır ve Bunlar Zaralı Virüslerde
Olabilir Ondan DiKkatli olun.
Başlata(Windows resmi olan) Sağ Tık yaparak Görev Yöneticisini açın ve Diğer Ayrıntıları Açın ve Üstte Başlangıç Yazan Butona Tıklayın Sonra Görücekseniz Zaten Bana Kalırsa Çoğunu Kapayın Kapatmacağınız Windows Defender Ses İnternet kartı var onlar olur diğerleri pc yavaşlatıyor ve aynı zaman da arkada çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Webinyo_net Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.