Takipçimiz Ol !

Başlıklarımıza Şimdi Abone Ol , Tüm Bildirimleri Yakala.

Kategorilendirilmemiş

Bilgisayar’da Emoji Nasıl Kullanılır?

Emoji Nedir?

Emoji, birçok mesajlaşma uygulamasında, sosyal medyada ve diğer dijital iletişim araçlarında kullanılan küçük sembollerdir. Kelime, Japonca “e” (resim) ve “moji” (karakter) sözcüklerinin birleşmesinden gelir.

Emoji’ler, insanların duygularını, düşüncelerini ve tepkilerini ifade etmek için kullanılır. Örneğin, mutluluk, üzüntü, kızgınlık, şaşkınlık, aşk gibi duyguları ifade etmek için yüz ifadeleri kullanılır. Ayrıca hayvanlar, yiyecekler, spor, doğa, ulaşım gibi konularda da emoji’ler kullanılır.

Emoji’ler, dijital iletişimde insanlar arasındaki duygusal bağlantıyı artırmaya yardımcı olabilir ve mesajların anlaşılması için yardımcı olabilir.

Bilgisayar da Emoji Paneli Açma

Emoji panelini açmak için Windows emoji tuşu tekil olarak yoktur. Windows emoji kısayolu için Windows tuşu ve nokta(.) tuşuna aynı anda basın. Bu tuşlara birlikte bastığınızda önünüze bilgisayar emoji paneli açılacaktır. Açılan panelde fareniz ile istediğiniz emojinin üstüne tıklayıp kullanabilirsiniz.

Windows’ta Klavyede olmayan Semboller Nasıl Kullanılır?

Bildiğiniz üzere klavyenizde bulunmayan, örneğin telif hakkı(©) gibi karakteri de kullanma ihtiyacımız oluyor. Peki bu tür ifadeleri nasıl kullanılırız? bilgisayar klavyenizde numpad, yani sayısal tuş takımı varsa bu ifadeleri kolayca oluşturabilirsiniz. Alt tuşuna basılı tutarak ifadelerin kodunu yazarsanız, telif hakkı (©), tescili simgesi(®) gibi ifadeleri kullanabilirsiniz. Aşağıda sık kullanılan semboller için kodlar mevcut. 

(©) Telif hakkı simgesi    : Alt+0169
(®) Tescilli simgesi    : Alt+0174
(™) Ticari marka    : Alt+0153
(•) Liste Noktası    : Alt+0149
(§) Bölüm simgesi    : Alt+0167
(†) Kama    : Alt+0134
(‡) Çift kama    : Alt+0135
(–) Kısa tire    : Alt+0150
(—) Uzun tire    : Alt+0151
(¶) Paragraf simgesi    : Alt+0182
(¡) Ters ünlem işareti    : Alt+0161
(¿) Ters soru işareti    : Alt+0191
(¢) Sent simgesi    : Alt+0162
(£) İngiliz Sterlini    : Alt+0163

(Є) Euro para birimi    : Alt+0128
(¥) Japon Yeni    : Alt+0165

admin

About Author

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunları da Beğenebilirsin

Kategorilendirilmemiş

Telegram’dan Para Nasıl Kazanılır?

Telegram, son yılların en popüler anlık mesajlaşma ve medya paylaşım uygulamalarından biridir. Özellikle grup sohbetleri ve kanalları ile öne çıkan
Kategorilendirilmemiş

Google Adsense Nedir?

 Google AdSense, Google tarafından sunulan bir reklam programıdır. Bu program, web sitelerinin sahiplerine reklamlar yerleştirmelerine ve bunlardan para kazanmalarına olanak