Press ESC to close

Kullanışlı Telegram Botları

Botlar Sizin İçin Ne Yapabilir?

Kanallarınızdaki birçok etkinliği otomatikleştirmek için botlar kurabilirsiniz. Örneğin, metin mesajlarınız hakkında hatırlatıcılar oluşturmak veya kullanıcıların dosyaları buluta kaydetmesine yardımcı olmak için bir bot ayarlayabilirsiniz.

1. AlertBot – @alertbot

AlertBot’un basit ama yararlı bir amacı vardır. Şu biçimi kullanarak basit uyarılar ve hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz: /uyarı zamanı metni. 

2. BotBaba – @BotBaba

BotFather, kendisini hepsine hükmedecek tek Bot olarak tanımlıyor. Yeni bot hesapları oluşturmak ve mevcut botlarınızı yönetmek için kullanabilirsiniz. Telegram uygulamanızda BotFather’a gittiğinizde, sizi Telegram botları ve Bot API kılavuzu hakkındaki yardım dosyalarına bağlar. 

3. DeLorean – @delorean_bot

DeLorean botunu geleceğe mesajlar göndermek için kullanabilirsiniz, tıpkı Doc’s DeLorean’ın aynı adlı film serisinde Marty McFly’ı Geleceğe Dönüş’e götürmesi gibi. Belirli bir zaman ayarlayabilir veya mevcut andan itibaren bir zaman aralığı belirleyebilirsiniz.

4. Dr.Web – @drwebbot

Dr.Web, Telegram aracılığıyla aktarılan dosya ve bağlantıların güvenliğini sağlar; onları anında kontrol eder. Bot, kendisini ilk anti-virüs botu olarak tanıtıyor.
Dosyaları doğrudan Dr. Web’e gönderebilir veya diğer sohbetlerden iletebilirsiniz. İsterseniz, tüm dosya ve bağlantıları kontrol etmek için onu bir gruba ekleyebilirsiniz. 

5. DropMail.me – @dropmailbot

Tek kullanımlık bir e-posta adresi oluşturmak ve ardından e-postaları almak için DropMail.me botunu kullanabilirsiniz. Örneğin, /get yazmak rastgele bir e-posta adresi oluşturur ve /start bir konuşma başlatır. Tek kullanımlık e-posta hizmeti olan dropmail.me’yi kullanır. Güvenilmeyen hizmetlerde veya web sitelerinde anonim kayıtlar için tek kullanımlık bir e-posta adresine ihtiyacınız varsa, bunu en yaygın şekilde kullanırsınız.

6. FB Video İndirme Botu – @FBvidzBot

Facebook videolarını indirmek için FB Video İndirme Botunu kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken botu çalıştırdığınızda Facebook’tan ilgili video linkini kopyalayıp Telegram’a yapıştırmak.

7. Besleme Okuyucu Botu – @TheFeedReaderBot

Akış Okuyucu Botu, web sitelerini ve blogları (RSS yayınlarını kullanarak), YouTube kanallarını, Instagram ve Twitter hesaplarını izler ve yeni makaleler veya gönderiler mevcut olduğunda mesaj gönderir. Bot ayrıca Telegram gruplarında ve kanallarında da çalışmaktadır. OPML dosyalarını kullanarak mevcut RSS aboneliklerini bile içe aktarabilirsiniz.

İzlediğiniz sitelerden biri yeni bir gönderi yüklediğinde, Telegram gelen kutunuza bir bildirim alacaksınız.

8. Dosya Dönüştürücü – @newfileconverterbot

Görüntü, ses ve video dosyalarını bir biçimden diğerine kolayca dönüştürmek için bu Dosya Dönüştürücü botunu kullanabilirsiniz. Belgeler, e-Kitaplar ve yazı tipi dosyalarıyla birlikte Telegram ve WhatsApp’taki video mesajları ve sesli mesajları destekler. Şu anda 579 dönüşümde 63 dosya türünü desteklemektedir.

9. Dosyadan Bot’a – @filetobot

File to Bot ile Telegram’da sınırsız depolama ile dosyaları buluta kaydedebilirsiniz. Çok dillidir ve botun sizden istediği ilk şey, bir dizi dil arasından seçim yapmanızdır. Ardından size “Filetobot Bot’a (@filetobot) hoş geldiniz. Dosyalarınızı buraya kaydedin. Bana herhangi bir dosya gönderin, kategoriye kaydedeyim. Kişisel kullanım için herhangi bir kısıtlama yoktur. Paylaşırsanız” şeklinde bir karşılama mesajı verir. başkalarıyla bir dosya, kanunları ihlal etmediğinden emin olun”.

Arkadaşlarınızla sohbet ederken dosyalara erişim vermek için kullanabilirsiniz.

10. GameBot – @gamebot

GameBot, Telegram’daki en resmi botlardan biridir. Telegram Oyun Platformu için bir demodur. Arkadaşlarınızla sohbet oyunları oynamanıza izin verir ve sizi birkaç örnek oyuna bağlar. 
Botu başlattığınızda size şu mesajı sunar: “Sana oynaman için 3 eğlenceli oyun bulabilirim. “Arkadaşlarla oyna”ya dokun, sonra bir sohbet seç ve bir oyun seç.” Arkadaşınızı ve oyununuzu seçin, ardından oyununuza başlayabileceksiniz. 

11. GetMediaBot – @GetMediaBot

GetMediaBot, her yerden medya indirmenize izin verir. Örneğin, YouTube’dan video, Soundcloud’dan müzik ve Instagram’dan fotoğraf indirebilirsiniz. 

Botu başlattığınızda, size video aramak ve müzik aramak için bağlantılar verir. Ayrıca şarkı sözü arama, direkt indirme, instagram hikaye indirme gibi butonlara da tıklayabilirsiniz.

12. GitHubReleasesBot – @GithubReleasesBot

Bu, takip edilen bir GitHub deposunun yeni bir sürümü olduğunda sizi Telegram aracılığıyla bilgilendiren bir sohbet robotudur. Bir /follow komutuyla takip etmek istediğiniz GitHub depolarını seçerek başlarsınız. Ardından /list ile takip ettiklerinizi görüntüleyebilirsiniz. Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz, takibi bırakabilirsiniz.

13. ImageBot – @imagebot

ImageBot, başlangıçta Telegram’ın beta test edicileri tarafından örnek bir bot olarak oluşturuldu. İstediğinizde görüntüleri getirmek için basit bir bot. Örneğin, resimler için /get ve GIF’ler için /getgif kullanırsınız. 

14. Meme Autobot – @memeautobot

Memler günümüzde hızla viral hale gelebilir ve yaygın bir kullanım gördü. Bu bot, sizin için hızlı bir şekilde ve çok az yaygarayla memler oluşturabilir. 

15. Film İzleme Botu – @movieS4Bot

Bu Film İzleme Botu, size IMDB’den bir film hakkında bilgi sağlayacaktır. Bu bir Bots for Telegram botudur (S4 Dynamics’ten). 

Bir filmi /search filmName komutunu kullanarak arayabilirsiniz, birden fazla kelimeyse film adını tek tırnak içine aldığınızdan emin olun. 

16. Anket Botu – @pollbot

PollBot, Telegram beta test cihazının botlarından biridir. Daha sonra bir grupla paylaşabileceğiniz basit anketler oluşturur. 

17. PosterBot – @pstrbot

PosterBot, farklı sosyal ağlardan gönderileri Telegram kanallarınıza göndermenize yardımcı olur. Instagram, VK, RSS beslemeleri, YouTube, Twitter, Tumblr, diğer Telegram kanallarından ve sosyal hizmetlerden gönderileri kanallarınıza ve sohbetlerinize gönderebilirsiniz.

Gönderi türleri, reklamların ve anahtar kelimelerin filtrelenmesi, ek teslimi ve botun mesaj göndereceği saatler dahil olmak üzere birçok özelleştirme seçeneği sunar. Ayrıca mesajların görünümünü de özelleştirebilirsiniz. Örneğin, Bot tepki düğmeleri oluşturacak veya ek metin ekleyecektir.

18. RateStickerBot – @ratestickerbot

Bu bot, rastgele çıkartmaları derecelendirmenize ve yeni çıkartma setleri keşfetmenize olanak tanır. Ayrıca bota bir çıkartma gönderebilirsiniz ve bot, diğer insanların oylarına göre çıkartmanın derecesini döndürür. Telegram sohbetlerinizde kullanmak istediğiniz çıkartmaya çift dokunarak ve çıkartma setini görmek için ‘Ekle’ye basarak seçebilirsiniz.

19. Etiket İndirici – @stickerdownloadbot

Bu uygulamayı jpg, png ve webp formatlarında herhangi bir Telegram çıkartmasını veya zip biçiminde bütün bir çıkartma paketini indirmek için kullanabilirsiniz. Bu çıkartmaları diğer mesajlaşma uygulamalarınızda veya özel bir çıkartma paketinin parçası olarak kullanabilirsiniz.

20. TriviaBot – @triviabot

TriviaBot, Telegram’ın beta test edicileri tarafından yapılan başka bir örnek bottur. Size bir dizi çoktan seçmeli trivia sorusu sunar. Hazır olduğunuzda, ne kadar iyi performans gösterdiğinizi görmek için /stats yazabilirsiniz. Arkadaşlarınızla yarışmak isterseniz gruplara ekleyebilirsiniz.

21. TweetItBot – @tweetitbot

TweetItBot, Twitter istemcisi gibi davranan bir Telegram botudur. Fotoğraflar, videolar, çıkartmalar ve gifler dahil, gönderdiğiniz her şeyi tweetlemek için kullanabilirsiniz. Tweet’leri yanıtlamak, retweetlemek, beğenmek veya silmek için satır içi düğmeleri kullanabilirsiniz. Tweet’leri aramak için satırda da kullanabilirsiniz.

22. URL Kısaltıcı Bot – @LinkGeneratorBot

Bu URL Kısaltıcı Bot, bit.ly ve tinyurl.com gibi siteleri kullanarak uzun URL’leri kısaltır. Uzun URL’ler hantal ve okunamaz olabilir ve bu bot gibi bir bağlantı kısaltıcı, onları daha yönetilebilir hale getirir.

23. URL2IMG Robotu – @url2imgbot

Bu botun adı ilk bakışta karışık bir harf ve sayı karışımı gibi görünse de, dikkatlice okursanız botun ne yaptığını, yani bir web sayfasını (URL) alıp ekran görüntüsü olarak bir resme (IMG) dönüştürmesini anlatıyor. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Webinyo_net Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.